19:31
Колючий біль у ділянці серця: що робити?

Колючий біль у ділянці серця: що робити?

Колючий біль у ділянці серця - неприємний симптом, який лякає літніх і молодих. Колоти в грудях може не тільки в літніх людей, а й у середньому віці і навіть у молодих дівчат, здорових хлопців і навіть у дітей. Відчувши поколювання в лівій частині грудей, перестаньте панікувати. Не потрібно відразу пити нітрогліцерин, якщо ви не страждаєте хронічними захворюваннями серця і ваш лікар-кардіолог не дав такі рекомендації. Колючий біль зазвичай швидко минає. Поодинокі випадки можуть бути спричинені нешкідливими фізіологічними причинами, які не потребують лікування. Але якщо напади періодично повторюються, потрібно обговорити це з терапевтом, який направить на ЕКГ або призначить інші обстеження.

Не завжди больові відчуття в лівій частині грудей пов'язані із захворюваннями серця. Вони можуть бути симптомами невралгії, панічної атаки, захворювань хребта, шлунка. Зліва в грудях може відчуватися легкий дискомфорт або сильний біль і в разі запалення легенів, туберкульозу, патологій ендокринної системи. Не можна приймати препарати, що регулюють роботу серцево-судинної системи без призначення лікаря. Тому не гайте часу та звертайтеся до лікаря за консультацією. В клініці «JMC» працюють кваліфіковані фахівці з багаторічним досвідом роботи та гарними відгуками від пацієнтів. Переходьте на сайт клініки та ознайомтеся самостійно: https://jmc.org.ua/.

Якими можуть бути болі в серці?

Під час первинної діагностики лікар просить пацієнта розповісти, який біль і в якій ділянці він відчуває. Але багатьом важко це зробити. Щоб лікар міг поставити правильний діагноз, потрібно чітко описати відчуття.

Біль у грудях може бути:

  • ангінозний - гнітючий, посилюється під час фізичних навантажень, коли людина сильно хвилюється, зменшується або минає після прийому нітрогліцерину;
  • інфарктний - колючий, гострий, супроводжується порушенням дихання;
  • кардіологічна - больові відчуття, які виникають у разі захворювань серця та інших органів, поколювання швидко минає, але може починатися або посилюватися під час ходіння, фізичних навантажень, під час глибокого вдиху.

Описуючи больові відчуття в ділянці грудей, вкажіть, де вони відчуваються (праворуч, у центрі, ліворуч), наскільки вони різкі, інтенсивні, як довго тривають, як часто виникають і за яких обставин, чи з'являється задишка, прискорене серцебиття.

Позасерцеві причини виникнення болю

Якщо у вас коле в грудях, це не обов'язково стенокардія або інфаркт. Больові відчуття зможуть виникати в боці, в спині, в шлунку, в правому боці грудей, але відчуватися в районі серця. Це буває за захворювань хребта, ендокринної системи, міжреберної невралгії, виразки шлунка, вегетативної дисфункції.

Щоб поставити правильний діагноз, потрібні консультації лікарів різних спеціальностей: гастроентеролога, ендокринолога, невропатолога, ультразвукове обстеження, здача аналізів. Що точніше ви опишете симптоми, то більше шансів виявити захворювання на початку, на ранніх стадіях. Навіть якщо ви обстежилися у кардіолога, і він не виявив порушень у роботі серцево-судинної системи, потрібно встановити причини колючого болю в грудях, особливо якщо він часто турбує вас.

Міжреберна невралгія, остеохондроз

Гострі, ріжучі больові відчуття виникають у разі міжреберної невралгії. Якщо вони локалізовані між ребрами з лівого боку, здається, що болить у грудях. Іноді такі відчуття виникають і за міжреберної невралгії справа. Біль посилюється під час ходьби, спроб глибоко вдихнути, під час дотиків до ребер. Може з'явитися серцебиття, виділитися холодний піт - це реакція організму на сильний больовий симптом. Пити нітрогліцерин або інші препарати, що стимулюють роботу серцево-судинної системи марно, потрібні знеболювальні препарати, мазі або трансдермальний пластир.

За остеохондрозу, грижі міжхребцевих дисків відбувається здавлювання нервових корінців. Больовий імпульс поширюється і відчувається в районі грудей. Важко оцінити, де відчуваєш біль - у правій чи лівій частині. Напади часто виникають у нічний час. Приймати препарати без призначення лікаря не можна, потрібне обстеження і комплексна терапія, що включає лікувальну фізкультуру, масаж.

Захворювання органів травлення

Причиною гнітючого болю в ділянці серця можуть стати порушення в роботі травної системи. Під час здуття живота піднімається діафрагма, і положення серця змінюється, що спричиняє дискомфорт. Він може виникати періодично після переїдання, вживання капусти, бобових та іншої їжі, що провокує утворення газів. Виключіть такі ситуації.

У разі виразкової хвороби, гастриту збільшується секреторна функція шлунка, що може провокувати болісні відчуття над ним, у районі грудей. Вони гострі, різкі, пекучі, пульсуючі. Частіше з'являються після прийому їжі. Не залежать від посилення рухової активності. Потрібно виявити й усунути причину болю, пити ліки, що нормалізують роботу травної системи, перестати їсти заборонені гастроентерологом продукти. Не можна приймати препарати від серця, не розібравшись, чому воно болить. В екстреному випадку краще зателефонувати лікарю і запитати, що робити, а не займатися самолікуванням.

Ендокринні порушення

Колоти в грудях може в разі порушень роботи ендокринної системи. Коли рівень вироблюваних щитоподібною залозою, наднирковими залозами різко змінюється або постійно знижений (підвищений) може частішати пульс, посилюватися потовиділення. У грудях може поперемінно боліти праворуч або ліворуч, або тільки з одного боку. Симптоми схожі на стенокардію, але за аналізами крові та сечі лікар виявить збої і дасть направлення до ендокринолога. Потрібно зробити всі рекомендовані дослідження, щоб встановити, чим спричинене порушення.

У дівчат під час початку менструацій, вагітних жінок, у період клімаксу може відбуватися гормональна перебудова організму. Рівень багатьох гормонів змінюється, скаче настрій, виникає роздратування, стрес. Іноді достатньо випити настоянку собачої кропиви, валеріани, а декому потрібне лікування сильнішими препаратами.

Неврози

Різкий або тупий біль у грудях, що виникає періодично або відчувається постійно, може бути одним із симптомів неврозу. У разі розладів нервової системи може виникати апатія або агресія, пригнічений настрій. Симптоми не пов'язані між собою, що ускладнює діагностику. У декого уколи в грудях з'являються під час швидкої ходьби і посилюються під час фізичних навантажень, іншим, навпаки, стає легше, якщо трохи пробігтися або зайнятися фізичною працею. Пацієнт дивується, чому кардіограма не показує порушень, якщо він постійно відчуває дискомфорт. Допомогти йому може невролог. Потрібно зробити рекомендовані дослідження, приймати призначені препарати, дотримуватися режиму дня, працювати з психологом.

Неврози зі скаргами на гнітюче відчуття або різкі уколи в грудях діагностуються не тільки в літніх жінок, а й у юних дівчат, молодих хлопців, у дітей.

Серцеві причини болю

У разі болісних відчуттів у грудях пацієнту роблять кардіограму. Іноді її достатньо, щоб зрозуміти, чому болить серце. Але кардіолог може призначити додаткові дослідження, щоб оцінити рівень патологічних змін, їх локалізацію.

Колючі болі в серці супроводжують напади стенокардії та сигналізують про розвиток гострої стадії ішемічної хвороби - інфаркт міокарда. Вони також можуть виникати:

  • у разі запальних процесів у серцевому м'язі або зовнішній оболонці (перикардит);
  • у разі розладу серцевого ритму - він може свідчити про початок небезпечного захворювання або бути особливістю організму, що не несе загрози здоров'ю;
  • у разі ішемічної хвороби - коле дуже сильно, біль неможливо терпіти, щойно починається напад, потрібно відразу ж випити призначений лікарем препарат;
  • у разі дистрофічних змін - потрібно зробити додаткові дослідження, які покажуть, наскільки сильно зруйновані м'язові тканини;
  • у разі вад клапанів - вроджених чи набутих.

Супутні симптоми

Колючий біль у серці, що виникає при захворюваннях серцево-судинної системи, супроводжується зміною кольору шкіри (почервоніння, кров приливає до обличчя, шиї, або блідість, синюшний відтінок, спричинений нестачею кисню). Тиск у пацієнта може бути високим або низьким. Можливий озноб або жар, зміна частоти пульсу, непритомність.

Про проблеми із серцем свідчать симптоми, що проявляються незалежно від болю в грудях: задишка, набряки рук і ніг, швидка стомлюваність, низька працездатність, слабкість. За їхньої появи потрібно робити кардіограму - вони можуть бути спричинені наростаючою серцевою недостатністю.

Що робити, якщо коле серце

Якщо ви відчули колючий біль у грудях, зберігайте спокій. Якщо болить не дуже сильно, оцініть біль. Запам'ятайте його тривалість, особливості (давить, ріже, безперервний або пульсуючий). Спробуйте глибоко вдихнути, провести пальпацію грудей і ребер з лівого і правого боку. Виміряйте тиск. Якщо ви гіпертонік, і він підвищений - прийміть рекомендований лікарем препарат для його контролю. За низького тиску потрібно лягти і зателефонувати лікарю, детально описавши симптоми. Якщо він трохи вищий або нижчий за норму, запишіть показання, щоб розповісти лікарю на прийомі.

Коли біль у грудях виникає під час фізичних навантажень - одразу ж припиніть працювати, тренуватися, відновіть дихання, випийте трохи води та відпочиньте в прохолодному приміщенні або на свіжому повітрі в тіні.

Пацієнтам, яким поставлено діагноз стенокардія, аритмія, ішемічна хвороба, потрібно вжити нітрогліцерин або інший препарат, рекомендований кардіологом.

Якщо больові відчуття інтенсивні, не минають понад 5 хвилин, з'явилася задишка, порушення ритму серцевих скорочень, потрібно викликати швидку допомогу.

Категория: Разное | Просмотров: 96 | Добавил: aleksanya9393 | Теги: медицина, здоровье | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar